Eripakkumised
 
Специальные предложения
Популярные теги

Autolaenu intressAutolaenu intress võib sõltuvalt autolaenu pakkujast olla üsna erinev. Autolaenu intress sõltub mitmetest teguritest, kuid kõige olulisem on see, kas autolaenu tagatiseks olev sõiduk jäetakse laenupakkuja juurde valvega parklasse või jääb see laenuvõtja käsutusse:

  • Auto jääb laenu tagatiseks parklasse – sellisel juhul on intress mõnevõrra soodsam kui siis, kui auto jääks laenuvõtja käsutusse. Laenuandjale on see kindlam viis, sest autoga ei saa vahepeal midagi juhtuda ning seetõttu pakutakse ka soodsamat intressi. Parklatasu tavaliselt ei rakendu. Laenuintress jääb sellisel juhul tavaliselt 3% juurde kuus, või mõningal juhul isegi alla selle.
  • Auto jääb laenuvõtja käsutusse. Sellisel juhul vormistatakse auto laenuandja nimele ja laenuvõtja jääb auto kasutajaks. Kuna sellisel juhul on laenuandjale risk veidi kõrgem võrreldes sellega kui auto jääb turvaliselt parklasse, siis on ka laenuintress mõnevõrra kõrgem, alates 3-4% kuus.

Autolaenu intress sõltub ka tagatiseks seatavast sõidukist:

Autolaenu intressimäära kalkuleerimisel laenutaotleja maksevõimet, sissetulekuid ja maksehäireid ei arvestata, mistõttu määrab intressi suuruse tagatiseks olev sõiduk. Seetõttu mõjutab lisaks sellele kas sõiduk jätekase parklasse või jääb see laenuvõtja käsutusse intressimäära lisaks veel ka:

  • Auto vanus. Mida vanem on auto, seda keerulisem on seda realiseerida ning seetõttu on intress vanemate autode puhul pisut kõrgem.
  • Auto läbisõit. Autode läbisõit mõjutab oluliselt sõiduki hinda, seega ka laenupakkuja tingimusi.
  • Auto mark ja mudel. Mõned automargid ja mudelid kaotavad vähem väärtust ajas kui teised.
  • Auto lisavarustus. Mida rikkalikum on auto lisavarustus, seda kõrgem on auto väärtus.
  • Auto üldine seisukord, välimus. Hästi hoitud auto, ilma välimiste kriimude ja mõlkideta jms on hinnatum.

Enne autolaenu taotlemist tutvu ka teiste laenupakkujate poolt pakutavate võimaluste ning intressimääradega.