Eripakkumised
 
Специальные предложения
Популярные теги

Krediidi kulukuse määrKrediidi kulukuse määr näitab protsentuaalselt milline on laenust tulenev tegelik kulu laenuvõtjale aastas. Krediidi kulukuse arvutamisel võetakse arvesse laenuga seonduvaid kõiki kulusid, sh intressimakseid, lepingutasu jms (nt kontohaldustasu). Enne laenu võtmist tutvu kindlasti krediidi kulukuse määraga, sest pelgalt laenu intress ei näita tegelikku kulu laenu teenindamisel. Krediidi kulukuse määr on ainus objektiivne näitaja erinevate laenupakkumiste võrdlemisel.

Krediidi kulukuse määra arvutamine

Krediidi kulukuse  määra arvutamisel võetakse arvesse kõik teadaolevad kulud, sealhulgas intressikulu ja ülejäänud laenuga seotud kulud, mida klient on kohustatud tasuma. Krediidikulukse määra arvutamisel võetakse arvesse:

  • Laenu andmise päev, mis on intressi arvutamise esimeseks päevaks;
  • Arvutamisel kasutatavate tähtpäevade intervalle väljendatakse aastates, kuudes, nädalates või päevades, kusjuures aastas on 365 päeva, 52 nädalat või 12 võrdset kuud (võrdsete kuude puhul on 30,41666 päeva ehk 365/12);
  • Krediidi kulukuse määr esitatakse kahe komakoha täpsusega.

Krediidi kulukuse määra arvutamise näide:

Näiteks kui kahe aastase (24 kuud) 6 000 eurose laenu kuumakse on 274,11 eurot ning lepingutasu on 1% laenusummalt (ehk 60 eurot) on krediidi kulukuse määr 10,5 %.

Eesti tarbijakrediidi kulukuse määra varieerumist kirjeldab alltoodud joonis