Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

ÄrilaenÄrilaen on mõeldud ettevõtetele näiteks investeerimiseks või ajutise rahavajaduse katteks. Ärilaene on väga mitmeid, näiteks investeerimislaen, arvelduslaen, pangagarantii, stardilaen aga ärilaenuks liigitub ka liising.

Ettevõtetel võib tekkida mitmeid keerukaid finantsolukordi, näiteks on vajalik teostada mõni edasilükkamatu investeering või mõni klient hilineb arvete tasumisega. Ärilaen aitab ettevõtetel teha investeeringuid, mida muidu tuleks edasi lükata. Ärilaenude puhul on oluline nii tagatis kui ka hea äriplaan, samuti on väga oluline positiivsete rahavoogude näitamine, eriti kui ettevõttel endal puuduvad piisavad tagatised. Lisatagatisena äriplaanile nõutakse tihti ka juhatuse liikme(te) või omanike isiklikke täiendavaid käendusi. Ettevõttelaenude tagatiseks seatav kinnisvara või muu vara tuleb riskide maandamiseks alati kindlustada.

Ärilaenudel on mitmeid eeliseid, sealhulgas kiire teenindamine ja personaalsus. Laenu tagastamine toimub sarnaselt eraisiku laenudele, kas annuiteetmaksena (ühesuurused kuumaksed) või siis vaba tagasimaksena kus igakuiselt makstakse vaid intressi ja laenu põhiosa tagastatakse laenuperioodi lõppedes. Ärilaenude intressimäärad on enamasti madalamad, kuna laenusummad on suuremad, ent ka siin sõltub konkreetne intress ettevõtte varasemast maksekäitumisest.

Ärilaenude liigid

 • Investeerimislaen - Investeerimiseks mõeldud ärilaen, mis võimaldab teha suuremaid investeeringuid nt põhivarasse või käivitada uusi suuremaid äriprojekte, osta või renoveerida hooneid.
 • Arvelduslaen – lühiajalise likviidsuse tõstmiseks mõeldud ärilaen, et tasandada hooajalisi rahavoogusid või ootamatut ebakorrapärast finantsolukorda, nt klientide makseviivitusest või muudest ettenägematutest olukordadest tulenevate kohustuste katmiseks.
 • Pangagarantii – laenufirma või panga poolt antav garantii, et ettevõte täidab kohustuse. Osaliselt on tegemst kindlustuslaadse tootega, kus krediidiasutus garanteerib võlausaldajatele või hankijatele ettevõttepoolse kohustusest kinnipidamise.
 • Stardilaen – on mõeldud alustavatele ettevõtetele tegevuse alustamiseks või mõne väga uue äriprojekti teostamiseks. Stardilaen on juhuks kui ettevõtjal on äriidee, kuid puudub algkapital, tagatis või muu võimalus äriidee teostamiseks. Stardilaenu puhul on väga oluline hea äriplaan, milles tõestatakse tulevased rahavood.
 • Arvelduskrediit ehk krediidliin on ärilaen, kus ettevõttel on võimalus kasutada rahalisi vahendeid ette nähtud ajaperioodi jooksul ning seda kokkuleppel krediidiasutusega ka tagasi maksta. Intressi tuleb krediidiliini puhul tasuda reeglina vaid kasutuses olevatelt vahenditelt.
 • Liising.
 • Faktooring.

Ärilaenu taotlemiseks on vaja

 • Laenutaotlus, mida saab esitada laenuandja koduleheküljel või kontorites.
 • Ettevõtte 6 kuu pangakonto väljavõte.
 • Viimane ettevõtte majandusaasta aruanne ning kui sellest on juba piisavalt palju möödas, siis vahearuanded.
 • Tagatisvara hindamisakt, sh tagatisvara omandiõigust tõendav dokument.
 • Informatsioon omanike ja juhtkonna kohta.
 • Äriplaan, kus tuuakse finantsprognoosid järgnevateks perioodideks (sõltuvalt summast ja laenuperioodist). Välja arvatud www.Ärilaen.ee kus piisab ainult sihtotstarbest ja konto väljavõtetest.

Ärilaenu tingimused

Konkreetne laenusumma ja laenutingimused sõltuvad laenutaotlejast ja laenu kasutamise eesmärgist, kuid üldiselt võib välja tuua järgmised ärilaenu tingimused:

 • Laenusumma: kuni 100 000 eurot, mõningate juhtudel (nt lisakäenduse või tagatise korral) ka rohkem.
 • Laenuperiood: kuni 120 kuud.
 • Tagasimaksed: tagasimaksed võivad olla nii annuiteetmaksed kui ka ühekordne makse laenuperioodi lõpus.
 • Intresimäär: Pankades on ärilaenu intress alates 5-6 % aasas. Intressimäär võib erineda sõltuvalt konkreetsetest teguritest. Lähemalt vaata ärilaenu intressimäära mõjutavate tegurite kohta siit.
 • Lepingutasu: enamasti alates 1% laenusummalt.

Enne ärilaenu taotlemist tutvu ka teiste laenupakkujate poolt pakutavate võimaluste ning intressimääradega Heaintress.ee lehel.