Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

AutopantAutopant on laen, kus laenukohustuse täitmise tagamiseks seatakse pant laenusaaja autole. Laenu tagamiseks annab laenusaaja auto laenulepingu allkirjastamisega üle laenufirmale ning kohustub vormistama auto omanikuvahetuse Eesti Riiklikus Autoregistrikeskuses. Võlgniku poolt laenukohustuse mittetäitmise korral rakendatakse panditud autole sissenõudmine, see võõrandatakse ning vahendid suunatakse võlgnevuse kustutamiseks. Kuna auto omandiõigus läheb laenulepiguga üle laenufirmale, siis panditud auto jäetakse kas tasuta valvega parklasse või saab laenuvõtja seda üldvolikirja alusel igapäevaselt edasi kasutada.

Laenusaaja peab laenuperioodi ajal kasutama ja hooldama autot heaperemehelikult ning vältima selle kahjustumist. Laenusaaja peab koheselt informeerima laenufirmat juhtumitest, mille tagajärjel on halvenenud tagatiseks oleva auto seisukord. Kui laenusaaja rikub laenulepingust tulenevaid kohustusi, võib laenufirma keelduda auto tagastamisest ja auto müüa kolmandale isikule. Kui laenuleping on korrektselt täidetud ja laen tagasi makstud, on laenusaajal õigus auto oma nimele tagasi registreerida.

Autopandi intressimäära kalkuleerimisel laenutaotleja sissetulekuid ja maksehäireid ei kontrollita ning seetõttu määrab intressi suuruse vaid panditava auto turuväärtus. Oluline on auto üldine seisukord, vanus, läbisõit ja lisavarustus. Intressimäärale lisaks määrab see ka laenusumma suuruse, kuna laenusummasid väljastatakse 60-70% auto turuväärtusest. Intressimäär sõltub lisaks auto seisukorrale ka sellest, kas:

  • Auto jääb turvaliselt parklasse seisma – laenuintress jääb sellisel juhul tavaliselt 3% kuus, või mõningal juhul isegi alla selle.
  • Auto jääb igapäevaseks kasutamiseks laenuvõtjale - laenuandjale on siin risk veidi kõrgem ning ka laenuintress mõnevõrra kõrgem, alates 3-4% kuus.

Laenutaotleja peab olema vähemalt 18 aastane Eesti kodanik või omama püsivat elamisluba Eestis. Samuti peab ta olema auto omanik ning mõned laenufirmad nõuavad, et auto on registreeritud laenutaotleja nimel ARK'is vähemalt 3 kuud.

Autopandi eelised

  • Autopandi taotlemine on lihtne. Ei ole vaja tõendada sissetulekuid ning samuti ei ole olulised maksehäired.
  • Kiirus. Auto pantimine on sama kiire kui kiirlaen, ent oluliselt soodsama intressiga.
  • Tasuda tuleb vaid auto ümbervormistuse kulud, lepingutasu puudub.
  • Autot on võimalik omanikul endiselt volituse alusel edasi kasutada.
  • Sõltuvalt auto väärtusest suhteliselt suured laenusummad.
  • Puudub vajadus vormistada kallis kaskokindlustus.