Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Laenud internetistInterneti foorumitest ja kuulutustelehtedelt nagu Soov, Kuldne Börs jt leiab tihti laenusoovi postitusi stiilis „kust saada lühiajaliselt 1000 eurot laenuks“ või „Kes laenaks 3 kuuks 3000 eurot?“. Kuigi rahavajadus võib teinekord tekida järsku, on selle põhjuseks siis ootamatult leitud soodne reisivõimalus või rikki läinud auto, mida on vaja igapäevaselt tööle sõitmiseks kiiremas korras korda teha või hoopiski töölepingu ülesöelnud vana pesumasin, mis vajab asendamist. Teinekord tekib laenuvajadus planeeritust suuremaks paisunud kodu renoveerimine, mis tekitab vajaduse remondilaenu järele. Põhjused on erinevad ning siis leitaksegi ennast tihti olukorrast, kus on vaja leida täiendavaid vahendeid ehk laenu.

Esimene ja kõige parem valik võiks olla mõelda kas keegi lähikonnast saab ehk mures aidata. Selle eeliseks on kindlasti see, et tuttav ei küsi enamasti laenamise eest intressi ega lepingu sõlmimise tasu. Puuduseks on aga tihti see, et selliseid sõpru ei pruugi tutvusringkonnas olla ning teiseks on tuttavatelt laenamine tihti seotud tänuvõlaga. Samuti kui laenu ei ole juhtumisi võimalik kokkulepitud ajal tagasi maksta, siis võib ohus olla ka sõbrasuhe.

Kui sobilikke tuttavaid kes saaksid laenamisel aidata ei ole ning kui kodupangast ei soovi küsida või pank on öelnud laenuvastuseks ei, siis on veel mitmeid mõistlike laenamise võimalusi enne kui pöörduda foorumites ja kuulutustelehtedes täiesti võõraste inimeste poole, kelle puhul on õhus alati oht, et tegemist võib olla mõne suliga. Märkamatult laenulepingusse sisse kirjutanud kuri klausel võib lõppkokkuvõttes laenajale väga kalliks maksma minna. Samuti küsib võõras laenaja kindlasti ka intressi nii nagu iga teinegi võlausaldaja. Siiski on olemas veel alternatiive.

Kust on võimalik saada 3000 eurot:

  • Kogukondlik laenamine ehk nn inimeselt-inimesele laenuportaalid. Eraisikutelt saab laenata turvalisemalt ja kontrollitud keskkonnas, nn inimeselt-inimesele laenuportaalidest nagu nt Omaraha, MoneyZen. Siin on laenuandjate taust kontrollitud ning kuna investorid konkureerivad omavahel erinevate laenajate vahel, siis võib saada laenu olla väga mõistliku intressiga.
  • Väiksemad, laenamisele spetsialiseerunud pangad nagu TF Bank, Bigbank ja Inbank on head alternatiivid kui suured universaalpangad on öelnud laenutaotlusele ei. Kuna tegemist on laenudele spetsialiseerunud pankadega, siis on nende laenuintressid tihti üsna madalad ning teinekord isegi soodsamad kui suurtes pankades. Näiteks Bigbank pakub laene 9,9% intressiga, mis on hetkel üks paremaid. Vaata Bigbanki laenutingimusi siit >>
  • Krediidiasutused nagu näiteks Credit24, Laen.ee jt. on kindlasti ka ühed alternatiivid kolmanda võimalusena. Parimaid krediidiasutuste laenupakkumised leiad näiteks siit >>

Vaatamata sellele kust laenata, tasuks enda jaoks kindlasti selgeks teha, milline laenupakkumine on tehtud kõige parematel tingimustel. Selleks tuleks kindlasti küsida laenupakkumisi mitme laenufirma käest ning võrrelda omavahel iga laenu koguhinda ehk krediidi kulukuse määra. Krediidi kulukuse määr aitab hinnata laenu tegelikku maksumust, sest see sisaldab endas kõiki laenamisega seotud kulusid, sh laenulepingu sõlmimise tasu, aga ka mõningatel juhtudel kontohaldustasusid jms, mitte ainult intressimäära. Lähemalt saad Krediidi Kulukuse Määra kohta lugeda siit.

Seepärast on alati kasulik tehtud laenupakkumisi omavahel võrrelda. Parimaid laenupakkumisi saad omavahel võrrelda nt heaintress.ee laenuportaalist.

Lisaks Krediidi Kulukuse Määrale võib arvesse võtta ka teisi tingimusi, nagu näiteks millised on laenu ennetähtaegse tagasimaksmine kulud, kas laenufirma pakub juurde laenukindlustust või nõuab lisatingimusena hoopis juurde käendajat.