Eripakkumised
 
Специальные предложения
Популярные теги

Eluasemelaenu intressEluasemelaenu intress. Konkreetne eluasemelaenu intressimäär sõltub taotleja maksevõimest, tagatisest ja omafinantseeringust. Intress koosneb laenuvõtja poolt valitud intressitüübist ning laenuvõtja marginaalist. Intressitüübi arvestamiseks on mitmeid võimalusi, enamasti eristatakse fikseeritud ja ujuvat intressimäära.

 • Fikseerimata intressimäär
  Fikseerimata intressimäär koosneb muutuvast (Euribor või panga baasintressimäär) ja fikseeritud (laenuvõtja marginaal, e riskikoefitsendist) osast. Seega muutub igakuine laenusumma vastavalt sõlmitud kokkuleppele laenulepingus näiteks iga 3 või 6 kuu tagant.
 • Fikseeritud intressimäär
  Fikseeritud intressimäära puhul fikseeritakse intressimäär, mis tähendab, et üldise intressitõusu korral jääb laenuintress muutumatuks. See annab laenuvõtjale kindlustunde, et laenumaksete suurus perioodi jooksul ei muutu. Lepingu sõlmimise hetkel on fikseeritud intressimäär enamasti veidi kõrgem, kuid tagab intressimäärade järsu tõusu korral jätkuvalt madala intressimäära. Kuigi tavalise ujuva eluasemelanu intressimäära puhul säästetakse lisamarginaal, siis sellega kaasneb ka risk, et intressimäärade järsu tõusu korral kasvab laenumakse olulisel määral.

Eluasemelaenu marginaal

 • Laenutaotleja olemasolevatest kohustustest ning varasemast maksekäitumisest.
 • Laenutaotleja sissetulekutest ja laenumakse suhtest sissetulekutesse.
 • Tagatisvara turuväärtusest.
 • Laenusumma suurusest.
 • Omafinantseeringu osakaalust.

Euribor

Euribor (Euro Interbank Offered Rate) on igal pangapäeval arvestatav pankadevahelise omavahelise laenamise intressimäär ehk üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär. Euriborist saad lähemalt lugeda siit.

Laenuintresside võrdlemisel on olulisem intressimäärast vaadelda kogu krediidi kulukuse määra. Krediidi kulukuse määr väljendab laenu kogukulu laenaja jaoks, sisaldades nii intressimakseid, lepingutasu kui ka kõiki teisi kulusid, mis võivad laenuga kaasneda (nt kontohaldustasu). Heaintress.ee laenuvõrdlusel on kasutataud erinevate laenupakkujate toodede reastamisel krediidi kulukuse määra, et laenajal oleks lihtsam teha õige otsus.

Enne eluasemelaenu taotlemist tutvu kindlasti erinevate laenupakkujate poolt pakutavate võimaluste ning intressimääradega. Soodsaimate pakkumistega saate tutvuda siin.