Eripakkumised
 
Специальные предложения
Популярные теги

TarbimislaenTarbimislaen on laenutoode, mida pakuvad enamik laenuandjaid. Tarbimislaen on kiire ja lihtne võimalus oma igapäevaste kulutuste katmiseks või ka mõne suurem tehingu nagu näiteks autoostu või omaosaluse finantseerimiseks. Enamasti on tarbimislaenu summa 500 – 20 000 €. Taotlemiseks ei ole vajalik eraldi kinnisvara tagatist, piisab kui on olemas regulaarne tõestatud sissetulek, mis peab olema enamasti vähemalt miinimumpalga suurune. Siiski võivad laenuandjad suuremate summade laenamisel nõuda lisatagatiseks ka eraisiku käendust või näiteks pangas olevat hoiust või kinnisvara. Tarbimislaenu intress on madalam kui kiirlaenudel, ent siiski kõrgem kui kinnisvaralaenudel, alates enamasti 15%. Laenu täpne suurus ja tagastamise tähtaeg ning intressimäär sõltub sissetulekutest, kohustustest ning tihti ka varasemast maksekäitumisest.

Tarbimislaenu tingimused

  •  Suuremad laenusummad (enamasti alates 500 – 20 000 eurot).
  •  Pikem laenuperiood (enamasti kuni 5 aastat).
  •  Madalam laenu kogukulukuse määr, kuna laenuperiood on pikem ja intress madalam.
  •  Tarbimislaenu kasutusotstarve ei ole enamasti piiratud.

Igapäevaste kulutustega seotud laenud (tarbimislaenud, krediitkaartide kasutatud osa, arvelduskrediit) moodustasid Finantsinspektsiooni andmetel kokku 0,7 miljardit eurot.

tarbimislaenud

Igapäevase tarbimisega seotud laenud, Finantsinspektsioon

 

Eraisikute laenuturg on väga kontsentreeritud, ligikaudu pool turust kuulub Swedbank'ile, ülejäänu jaotavad omavahel peamiselt SEB Pank, Danske Bank Eesti filiaal ning Nordea Bank Finland Eesti filiaal.

eraisikute tarbimislaenud

Turujaotus: eraisikute tarbimislaenud, Finantsinspektsioon

Enne tarbimislaenu taotlemist tutvu kindlasti erinevate laenupakkujate poolt pakutavate võimaluste ning intressimääradega. Soodsaimate pakkumistega saate tutvuda siin.