Eripakkumised
 
Специальные предложения
Популярные теги

Laenu intressIntress on raha kasutamise eest küsitav hind. Kiirlaenude ja tarbimislaenude intress võib sõltuvalt laenuandjast olla üsna erinev. Konkreetne intressimäär sõltub erinevatest teguritest nagu nt: taotleja sissetulekud, olemasolevad kohustused, laenusumma suurus ning laenuperiood jne. Intressimäärade omavahelisel võrdlemisel on oluline selgeks teha kas intressimäär arvutatakse laenujäägilt või laenusummalt.

  • Intressimäär laenujäägilt – koos laenu tagasimaksetega väheneb ka laenusumma põhiosa ning sellega seoes ka intressikulu laenult.
  • Intressimäär laenusummalt – vaatamata sellele, et laenuperioodi jooksul on osa laenu juba tagastatud, arvestatakse intressi ikkagi laenatud kogusummalt.   

Tarbmislaenude ja kiirlaenude intressid on kõrged, kuna kriteeriumid laenu taotlemiseks on lihtsad ning see muudab laenu väljastamise laenuandja jaoks riskantsemaks - sellest tulenevalt on kiirlaenude/tarbimislaenude aastane intressimäär üldjuhul kordades kõrgem kui näiteks kinnisvaralaenudel.

Laenuintresside võrdlemisel on olulisem intressimäärast vaadelda kogu krediidi kulukuse määra. Krediidi kulukuse määr väljendab laenu kogukulu laenaja jaoks, sisaldades nii intressimakseid, lepingutasu kui ka kõiki teisi kulusid, mis võivad laenuga kaasneda (nt kontohaldustasu). Heaintress.ee laenuvõrdlusel on kasutataud erinevate laenupakkujate toodede reastamisel krediidi kulukuse määra, et laenajal oleks lihtsam teha õige otsus.