Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Laenu intressIntress on raha kasutamise eest küsitav hind. Kiirlaenude ja tarbimislaenude intress võib sõltuvalt laenuandjast olla üsna erinev. Konkreetne intressimäär sõltub erinevatest teguritest nagu nt: taotleja sissetulekud, olemasolevad kohustused, laenusumma suurus ning laenuperiood jne. Intressimäärade omavahelisel võrdlemisel on oluline selgeks teha kas intressimäär arvutatakse laenujäägilt või laenusummalt.

  • Intressimäär laenujäägilt – koos laenu tagasimaksetega väheneb ka laenusumma põhiosa ning sellega seoes ka intressikulu laenult.
  • Intressimäär laenusummalt – vaatamata sellele, et laenuperioodi jooksul on osa laenu juba tagastatud, arvestatakse intressi ikkagi laenatud kogusummalt.   

Tarbmislaenude ja kiirlaenude intressid on kõrged, kuna kriteeriumid laenu taotlemiseks on lihtsad ning see muudab laenu väljastamise laenuandja jaoks riskantsemaks - sellest tulenevalt on kiirlaenude/tarbimislaenude aastane intressimäär üldjuhul kordades kõrgem kui näiteks kinnisvaralaenudel.

Laenuintresside võrdlemisel on olulisem intressimäärast vaadelda kogu krediidi kulukuse määra. Krediidi kulukuse määr väljendab laenu kogukulu laenaja jaoks, sisaldades nii intressimakseid, lepingutasu kui ka kõiki teisi kulusid, mis võivad laenuga kaasneda (nt kontohaldustasu). Heaintress.ee laenuvõrdlusel on kasutataud erinevate laenupakkujate toodede reastamisel krediidi kulukuse määra, et laenajal oleks lihtsam teha õige otsus.