Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Positiivne laenuregister: paremad ja kiiremad laenuvõimalusedKuigi paljudes riikides Euroopas on positiivne laenuregister juba ammu olemas, siis Eestis on see seni puudunud. Sellest on küll pikalt räägitud, kuid ikka on see takerdunud peamiselt suurpankade vastuseisu taha jagada enda valduses olevat kliendiinformatsiooni. Laenuregistri puhul on kindlasti tegemist äärmiselt positiivse nähtusega, sest laenuandjad saavad seeläbi teada millised on laenaja laenukohustused. Positiivne laenuregister võimaldab laenuandjatel tutvuda mitte ainult nende laenudega, mis on võlgnevuses, vaid ka kõikide teiste laenukohustustega, mida täidetakse korrektselt ning seeläbi saada parem ülevaade laenuvõtja maksevõimest ning lõpptulemusena pakkuda paremaid ja kiiremaid laenuteenuseid.

DataMe on Eesti firma, mis annab informatsiooni inimeste laenude ja laenukäitumise kohta. Lisaks avalikele andmetele nagu krediidiinfo, ametlikud teadaanded jms. Tegemist on positiivse laenuregistriga, mis omab andmeid inimeste laenude kohta, mis ei ole võlgnevuses, ent mis on olulised inimese maksevõime õigel hindamisel. Lühidalt öeldes saab laenufirma, kelle juurest laenu taotletakse nüüd teada ka seda, kas antud isikul on ka mujal laene. Siiani lähtuti laenuotsuste tegemisel peamiselt krediidiinfost, aga see ei peegelda tihtilugu kogu pilti.

Krediidiinfost, tänase nimetusega Creditinfo (creditinfo.ee) andmebaasis kajastatakse isiku laenud ainult juhul, kui need on võlgenvuses. Ja seegi info talletatakse vaid juhul, kui võlgnevus on pikema ajaline. Siiamaani omasid laenaja tegelikust laenukohustustest ülevaadet peamiselt vaid suurpangad, sest neil oli olemas kogu info inimese pangakontol toimuvate liikumiste kohta.

Selline olukord soodustas loomulikult laenude, eriti kiirlaenude võtmist sularahas ning paljud laenufirmad tõid peagi turule uue laenutoote nimega laen sularahas. Kiirlaenud sularahas muutusid kiiresti üsna populaarseks teenuseks. Kiirlaenu sularahas internetist pakkuvad näiteks:

Kiirlaen sularahas tähendab seda, et isegi kodupank ei saa justkui teada, et laenu on võetud, sest see ei kajastu laenaja pangakontol. Positiivne laenuregister välistab sellise nn salalaenu võtmise, sest kõik laenuregistriga liitunud laenufirmad, kes soovivad saada infot, peavad ka omalt poolt väljastatud laenude kohta informatsiooni vastu andma. Seega tekibki positiivne laenuregister, mis kajastab isikute kõiki laenukohustusi, ka neid, mida täidetakse korrektselt.

Omades tervikpilti laenaja kõikidest kohustustest võimaldab see laenufirmadel teha paremaid laenuotsuseid ning sellest võidavad kindlasti korrektse laenukäitumisega laenajad.