Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Ida-Euroopa nõrgim kinnisvaraturg on BaltimaadesERR
26.10.2011 10:24

Audiitorfirma KPMG kinnitusel on kinnisvarasse investeerimine Ida-Euroopas aastaga paranenud, kuid kõige suurem ebakindlus püsib Balti riikides.

KPMG küsitles kümnes Kesk- ja Ida-Euroopa riigis enam kui 50 juhtiva panga esindajaid, et hinnata kinnisvarasektori rahastamise väljavaateid ning koostas vastava indeksi.

Kõige parema tulemuse said Austria, Tšehhi ja Poola, kus turg ei ole kriisis kannatanud nii palju kui mujal. Balti riigid on uuringus pandud kokku ning said viimase koha.

Eelmisel aastal juhtis tabelit Poola Tšehhi ja Slovakkia ees, Austriat siis ei arvestatud. Balti riigid olid mullu kuuendal kohal.

"Balti riikides tundub kindlustunne paranevat aeglasemalt kui mujal piirkonna riikides," kinnitas KPMG Balti riikide kinnisvarasektori juht Steve Austwick.

"Nähtavasti on selle taga suurem viivislaenude maht, mis teeb ettevaatlikuks pangad, ning teisalt survestab hinnanguid kinnisvara väärtusele, mis teeb uute arendusprojektide tasuvuse raskesti põhjendatavaks," sõnas ta.

"Enamus küsitletud pankade esindajatest ei olnud otseselt tõrjuvad kinnisvaraprojektide finantseerimise suhtes, kuid riikide osas on erinevused märgatavad," märkis KPMG Baltics juhtivaudiitor Eero Kaup

"Võrreldes eelmise aastaga näitab kinnisvara finantseerimine Kesk- ja Ida-Euroopa riikides üldiselt paranemise märke, keskendudes aktiivsema turuga riikides kvaliteetsete üüritulu projektide finantseerimisele," lisas ta.

"Paraku on Baltikumis kinnisvara finantseerimise valmidus endiselt madalam kui teistes uuritud Kesk- ja Ida-Euroopa riikides. Pangad ootavad jätkuvat kinnisvaralaenude portfelli vähenemist järgmise 12-18 kuu jooksul," kinnitas Kaup.

Kõik uudised