Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Fikseeritud intressAP Online

Intressitasemed on madalad, laenuintressi fikseerimine tundub justkui hea idee. Kuid kas on? Oleneb kontekstist.

Ettevõtetele võib laenuintressi fikseerimine olla riski maandamiseks atraktiivne, kui pikaajalised rahavood on prognoositavad. Riskiks on see, et intressiswapi ümberhindlus võib olulise laenukoormuse maandamisel osutada ettevõtte põhitegevuse asemel kasumi-kahjumi, nagu näiteks Tallinna Veel.

“Fakt on see, et intressiswapi tasemed ei ole viimase aastakümne jooksul nii madalad olnud kui praegu, mis kindlasti muudab intressi fikseerimise atraktiivsemaks nende jaoks, kelle eesmärk ei ole finantsinstrumentidelt teenida,” vastas Tallinna Vee finantsdirektor Siiri Lahe. “Tallinna Vesi on traditsiooniliselt kasutanud intressiswappe vaid intressiriskide maandamise eesmärgil ja seetõttu on 79% meie laenuportfellist juba kaetud fikseeritud intressiswapi lepingutega. Ettevõtted peavad muidugi täiendavalt kaaluma, kuidas erinevaid finantsinstrumentide lepinguid arvestuses kajastada. Ehkki lihtne intressswap muudab rahavoo planeerimise väga lihtsaks võib selle lepingu pikaajalise iseloomu tõttu mõju kasumiaruandele olla märkimisväärne, finantsturgude arengust sõltuvalt nii positiivne kui negatiivne.”
Reklaam

Eluasemelaenu võtta plaanijatele ja buumi ajal võtnule, kes tahaks kasutada ära soodsat pikaajalise intressimäära fikseerimise võimalust, tasub mitu korda mõelda, enne kui seda teha. Tavaloogika ütleb, et intressitase ei tohiks enam palju kukkuda - nullini ei ole palju ruumi, tõusuruumi on aga küllaga. Kuid rahuliku une võib rikkuda vajadus eluaset vahetada.

Loe kolmest vastuargumendist intressi fikseerimisele eluasemelaenu puhul tänasest paberlehest.

Kõik uudised