Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Laenu antakse Eestis ka töötutelee24.ee

Tarbijakaitseamet tellis uuringu, kust selgus pärast kontrolloste, et väikelaenu ja järelmaksu on Eestis võimalik saada praktiliselt igaühel – isegi ilma sissetulekuta inimestel.

Uuringu käigus tegid proovikliendid pankades, kiirlaenukontorites, krediitkaarte ja järelmaksu andvates kauplustes kokku 87 kontrollostu. Tulemused näitasid, et kõikidel krediidiandjatel on probleeme tarbijatele selgituste andmisega.

Lepingutingimustest rääkimisel piirdusid teenindajad enamasti kuumakse ja intressiprotsendi nimetamisega. Krediidilepingutele kehtivale 14-päevasele taganemisõigusele, lepingu rikkumisega kaasnevatele sanktsioonidele ning makseraskustesse jäämise tagajärgedele juhitakse tarbijate tähelepanu vaid üksikutel juhtudel.

«Tagatipuks sai uuringusse teadlikult kaasatud 21st töötust proovikliendist positiivse laenuotsuse 16. Järelmaksu andmisest sissetulekuta inimestele ei keeldutud ühelgi juhul,» tõi välja tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Tarbijakaitseameti avalike suhete juhi Hanna Turetski sõnul on tõeliselt ehmatav, kuidas tänases Eestis on sisuliselt igaühel võimalus saada väikelaen või järelmaks.

«Need töötud testkliendid ütlesid selgelt välja, milline on nende sissetulek ja see oli vaid mõni riiklik toetus nagu näiteks alla 20-eurone lapsetoetus. Aga see ei takistanud ühtegi ettevõtet neile järelmaksu andmast ja vaid neljandik keeldus laenu andmisest,» rääkis Turetski.

Turetski sõnul on näiteks telekommunikatsiooni firmades umbes 1000 eurot piir, mille puhul ei küsita järelmaksu andmiseks praktiliselt mitte midagi.

«Selline käitumine tähendab seda, et need töötud inimesed, kes väga lihtsalt laenu saavad, võivad väga suure tõenäosusega sattuda makseraskustesse, mis omakorda tähendab inimestele väga reaalseid probleeme,» selgitas Turetski.

Kõik uudised