Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Laenurahaga probleeme ei olee24.ee
15.12.2011 13:09

Eestis tegutsevad pangad saavad eilsest võtta Eesti Pangas 1 % laenu, kui neil selleks vajadus peaks olema.

«Eesti Pank pakub siin tegutsevatele pankadele rahapoliitilist laenu intressimääraga 1 protsent ja see pakkumine on piiramatu. Kui keegi räägib, et ei saa finantseerida, et ei ole võimalik toetada, siis see ei ole tõsi, tulge Eesti Panka,» rääkis Eesti Panga president Andres Lipstok.

Undi sõnutsi ei ole aga tänavu täheldatud, et Eestis oleks olnud probleemi laenupakkumisega, sest Eestis pakutavad intressimäärad on ühed madalamad Euroopas. Küll on tunda mõnevõrra vähenevat nõudlust võrreldes aasta esimese poolega.

Eesti laenumahud on küllalt väiksed, kui neid võrrelda siin tegutsevate Põhjamaade emapankade võimekusega. Selle aasta üheksa kuuga on SEB Grupp suurendanud finantseeringuid klientidele 9 miljardi euro ulatuses - see summa on kaks korda suurem kui SEB laenu- ja liisinguportfell Eestis kokku.

«Seega raha Eesti klientide finantseerimiseks on SEB-l olemas ka ilma keskpangapoolsete meetmeteta,» nentis Unt.

Tema sõnutsi on tuleviku osas aga üha selgem, et raha tervikuna jääb finantssektoris vähemaks ning selle hind kasvab, kuna on oodata reeglite jätkuvat karmistumist finantssektoris. Järgmise viie aasta jooksul oodatakse ainuüksi panganduses ligi 500 uut regulatsiooni.

Karmistunud kapitalinõuded eeldavad, et kui Euroopa pangad ei kaasa täiendavat raha, siis tuleb laenumahte vähendada 1,2 triljoni euro ulatuses. 1,2 triljonit eurot on summa, mida Lääne-Euroopa pangad kokku on pärast Raudse eesriide langemist Ida-Euroopasse laenanud.

«Eesti ja Eesti ettevõtjad on ennast mänginud taas heasse positsiooni, sest Eesti on paljuski ühtne finantskeskkond Põhjamaadega. Kui Austria pangad tõmbavad Ida-Euroopast raha välja, siis SEB jaoks on Eesti samasugune koduturg kui Rootsi. Seega on meie kliendid paremini hoitud ja see võimaldab neil paremini areneda võrreldes nende Ida- või Lääne-Euroopas,» tõi Unt välja.

«Hea äriplaani korral ei tasu laenuotsust edasi lükata, laenuressurss tulevikus pigem kallineb kui läheb odavamaks. Samas peab arvestama, et eesootav kümnend tuleb viimasest kahekümnest aastast erinev, seega tasub arvestada küllalt madalate kasvuootustega,» lisas ta.

Kõik uudised