Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Hoiuste maht ületas veebruaris 8 miljardit eurote24.ee

Keskpanga teatel kasvas majapidamiste ja ettevõtete hoiuste maht veebruaris üle 8 miljardi euro. Enim on hoiuseid suurendanud majapidamised, kelle hoiusummad kasvasid aastaga 10 protsenti.

Võrreldes varasemate kuudega suurenesid veebruaris jõudsalt ka ettevõtete hoiused, mille aastakasv küündis 7 protsendile. Sellise tempoga suurenesid ettevõtete hoiused viimati 2010. aasta lõpus.

Pankade poolt majapidamistele ja ettevõtetele väljastatud laenude ja liisingute maht oli veebruaris 14,4 miljardit eurot ehk 3,6 protsenti väiksem kui aasta tagasi. Väljastatud uute laenude ja liisingute maht jääb tagasimaksetele jätkuvalt alla.

Kuigi laenu- ja liisinguportfelli maht vähenes, jätkas nii ettevõtetele kui ka majapidamistele väljastatud laenude käive eelneva aastaga võrreldes kasvu. Ettevõtetele antud laenude käive oli eelmise aasta veebruariga võrreldes 27 protsenti suurem ja kiiremini kasvasid lühiajalise tähtajaga laenud. Keskmiselt enam suurenes laenukäive kaubanduses ning kinnisvara- ja ehitussektoris.

Majapidamistele antud eluasemelaenude käive suurenes 2011. aasta veebruariga võrreldes üle 30 protsendi. Käibe suhteliselt kiire kasvu tingis eelmise aasta veebruari tagasihoidlik maht. Jätkuvalt kasvab kõige kiiremini eraisikute autoliising, mille käive oli veebruaris 60 protsenti suurem kui aasta tagasi.

Laenukvaliteedis veebruaris olulisi muutusi ei toimunud. Üle 60 päeva maksetähtaega ületavate laenude osakaal laenuportfellis jäi eelmise kuu 4,8 protsendi tasemele.

Kõik uudised