Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Pangad on vahendustasusid kärpinudEPL Online
13. märts 2012 01:00

Konkurentsiamet lõpetas kaardimaksete pankadevaheliste vahendustasude menetluse, sest pangad on vahendustasusid märkimisväärselt vähendanud ja süsteemi konkurentsile avatumaks muutnud, teatas amet.

Pangad maksavad üksteisele vahendustasu siis, kui kaupmeest ja tarbijat ei teeninda üks ja sama pank. Sellisel juhul maksab kaupmeest teenindav pank tarbijat teenindavale pangale tasu, mis moodustab üldjuhul teatud protsendi kaardimakse summast.

Pankadevahelised vahendustasud moodustavad olulise osa teenustasudest, mida pangad kaupmeestele rakendavad, ja väljenduvad selle kaudu kaupade juurdehindluses. Tegelikult maksab need tasud kinni tarbija, sest poepidajad arvestavad kaardimaksetega kaasnevad kulud kaupade hindadesse.

Varem leppisid Eestis tegutsevad pangad vahendustasu kokku mitmepoolselt. Konkurentsiameti algatatud menetluse ajal läksid aga pangad üle põhimõttele, et iga pank peab vahendustasud teiste pankadega eraldi kokku leppima, selgitas konkurentsiamet oma eilses avalduses.

Pangad on menetluse kestel tasusid mitmel korral vähendanud ja tänu sellele on vahendustasud 2008. aasta alguses kehtinud ühiselt kokku lepitud ühelt protsendilt praeguseks alanenud keskmiselt poolele protsendile.

Konkurentsiameti analüüs näitab, et vahendustasude langetamine on kaupmehetasusid vähendanud, mille mõju peaks madalamate hindade kaudu jõudma ka tarbijateni.

Kõik uudised