Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
 



 
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Reisikindlustus muutus kelmide kavaluse tõttu ebasoodsamaks



EPL Majandus

Ka If Kindlustuse büroost ostetud reisitõrkekindlustus hakkab kehtima kolmandal päeval pärast lepingu sõlmimist.  Kindlustusseltsid karmistasid petturitest klientide pärast reisitõrke­kindlustuse tingimusi.

Kelmid püüavad just reisitõrget simuleerides kindlustajatel nahka üle kõrvade tõmmata, põhjendasid kindlustusseltsid. Veel vaid Läti kindlustusselts BAN müüb Eestis internetis reisitõrkekindlustust igale soovijale nii, et see hakkab kehtima juba järgmisel päeval, Eesti seltsilt ostes aga tuleb kolm päeva oodata.

Ühe viimase seltsina karmistas reisitõrkekindlustuse tingimusi Ergo, pakkudes nüüd viimasel hetkel sõlmitud poliisiga tõrkekindlustust alles kolme päeva möödudes. „Kui reis on ostetud mitu kuud varem ja kindlustust tullakse sõlmima viimasel hetkel, siis kaitse hakkab kehtima hiljem,” selgitas Ergo kommunikatsioonijuht Annika Loigu. „Kui reis ja kindlustus ostetakse samal ajal, siis hakkab kaitse kehtima ka kohe.”

Vastutulelikud perearstid

Ooteperioodi kehtestasid kindlustajad selleks, et vähendada juhtumite arvu, kus reisikindlustuse sõlmivad kindla eesmärgiga saada kindlustushüvitist inimesed, kes on juba lepingu sõlmimise hetkel haigestunud ja teadlikud reisi ärajäämisest.

„Kindlustusseltsidel on esinenud probleeme perearstidega, kes liiga kergekäeliselt väljastavad klientidele tõendeid haigestumise kohta,” selgitas Swedbank P&C Insurance’i kommunikatsioonijuht Mart Siilivask. „Nimelt on korduvalt tulnud ette juhtumeid, kus klient esitab kindlustusandjale tõendi haigestumise kohta, kuid kahjukäsitluse käigus selgub, et kliendil ei ole tervisega mingeid probleeme ja reisi ärajäämise põhjus on hoopis milleski muus.”

Seepärast jõustub ka Swedbank P&C Insurance’i pakutav reisi ärajäämise kaitse kolmandast päevast pärast lepingu sõlmimist. Milleks on selline periood vajalik?

Kindlustusselts Seesam on rakendanud reisitõrkekindlustuses kolme päeva reeglit juba mitmeid aastaid, et kliendid ei jätaks kindlustuse ostmist hetkele, kui kahjujuhtum on juba toimunud. „Põhimõtteliselt võib nimetatud kolme päeva lugeda ka omavastutuseks,” lausus Seesami isikukindlustuse tootejuht Kaie Heido. „Sisuliselt tähendab see seda, et kui inimene jääb päeval haigeks ega saa sellepärast õhtul reisile minna, siis on kindlustust reisi ärajäämise vastu ostma minna juba liiga hilja. See tähendab kindlustusseltsile sama olukorda, kus isik soovib juba põlevat maja või autot kindlustada.”

Kui reisiplaanides ei ole muudatusi toimunud ja tervis on korras, võib reisitõrkekindlustuse reisile hilinemise või reisi katkemise vastu osta kas või paar tundi enne lendu ja kindlustuskaitse kehtib kohe pärast riigipiiri ületamist. Seesam soovitab osta reisikindlustuse juba enne reisi soetamist.

If Kindlustus ei ole reisitõrke rakendumise päevade arvu suurendanud. Ifi tingimuste järgi ei kehti reisitõrkekindlustus kahel kindlustuspoliisi väljastamisele järgneval päeval juhul, kui see on ostetud EMT vahendusel pärast rändlusalasse jõudmist.

Kui kindlustus ostetakse aga ilma sidefirma vahenduseta, hakkab tõrkekaitse kehtima kolmandal päeval.

„Kui reisikindlustus ostetakse alles pärast haigestumist, läheb see vastuollu kindlustuse põhimõttega, et kindlustuskaitse antakse ettenägematute ja ootamatute juhtumite jaoks,” lausus Ifi turundusjuht Tambet Asi.

Kõik uudised