Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Laen ettevõtteleLaene ettevõtetele on erinevaid: investeerimislaen, arvelduslaen, pangagarantii, stardilaen aga ka liising. Ettevõtted kasutavad laene väga erinevatel eesmärkide, näiteks selleks, et juhtida oma käbekapitali või teostada investeeringuid. Laenamine aitab ettevõtetel teha suuremaid investeeringuid, mida muidu tuleks edasi lükata või siis suurendada käibevahendeid et katta hooajalisus vms tulenevat suurt kõikumist. Ärilaenude puhul on oluline nii tagatis kui ka hea äriplaan, mis tuleb esitada ning näidata investeeringutest tulenevat täiendavat rahavoogu. Just rahavood on ärilaenude puhul väga olulised, sest seda hinnatakse kui tagatised on liiga väikesed. Tihti nõutakse heale äriplaanile lisaks ka juhatuse liikmete või omanike isiklikke täiendavaid käendusi. Ettevõttelaenude tagatiseks seatav kinnisvara või muu vara tuleb riskide maandamiseks alati kindlustada.

Ettevõttelaenudel on enamasti mitmeid eeliseid, sealhulgas kiire ja eelisjärjekorras teenindamine, personaalsus läbi isikliku ärikliendihalduri jpm. Laenu tagastamine toimub sarnaselt eraisikute laenudele, kas annuiteetmaksena (ühesuurused kuumaksed) või siis vaba tagasimaksena kus igakuiselt makstakse vaid intressi ja laenu põhiosa tagastatakse hiljem. Intressid on ettevõtte laenudel enamasti madalamad, kuna laenusummad on  suuremad, ent ka siin sõltub konkreetne intress ettevõtte varasemast maksekäitumisest.

Erinevad laenud ettevõtetele

  • Investeerimislaen - Investeerimiseks mõeldud laen, mis võimaldab teha suuremaid investeeringuid nt põhivarasse või käivitada uusi suuremaid äriprojekte, osta või renoveerida hooneid.
  • Arvelduslaen – lühiajalise likviidsuse tõstmiseks mõeldud laen, et näiteks tasandada hooajalisi rahavoogusid või ootamatut ebakorrapärast finantsolukorda, nt klientide makseviivitusest või muudest ettenägematutest olukordadest tulenevate kohustuste katmiseks.
  • Pangagarantii – panga poolt antav garantii, et ettevõte täidab kohustuse. Osaliselt on tegemst kindlustuslaadse tootega, kus pank garanteerib võlausaldajatele või hankijatele ettevõttepoolse kohustusest kinnipidamise.
  • Stardilaen – on mõeldud alustavatele ettevõtetele tegevuse alustamiseks või mõne väga uue äriprojekti teostamiseks. Stardilaen on juhuks kui ettevõtjal on äriidee, kuid puudub tagatis või muu võimalus äriidee teostamiseks. Stardilaenu puhul on väga oluline hea äriplaan, milles tõestatakse tulevased rahavood.

Ettevõtte laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid

  • Laenutaotlus.
  • Ettevõtte omanikeringi info.
  • Eelmiste majandusperioodide finantsaruanded.
  • Äriplaan, kus tuuakse finantsprognoosid järgnevateks perioodideks (sõltuvalt summast ja laenuperioodist). Välja arvatud www.Ärilaen.ee kus piisab ainult sihtotstarbest ja konto väljavõtetest.