Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

SmslaenSmslaen on lühiajaline ja tagatiseta laen, mida antakse kiiresti ja lihtsalt, saates vaid sms teel laenutaotluse. Paljudes riikides kutsutakse SMS laenu palgapäeva laenuks (payday loan), mis tuleneb inimeste vajadusest laenata kuni palgapäeva saabumiseni, et laen siis palgapäeval tagastada.

Smslaenu peamiseks eripäraks võrreldes teiste laenudega on kõrged intressimäärad. Kuna SMS laen on kiire, lihtne ja laenuvõtja tagatist ega maksevõimet põhjalikult ei kontrollita, siis on see laenuandjale üsna riskantne äri, mis tingib selle, et laenatavad summad on suhteliselt väikesed ning intress (riski hind) üsna kõrge. Näiteks 30-päevase 3000-eurose laenu korral on intressi 700 eurot. Aastaintressiks teeb see sõltuval laenupakkujast umbes 400–500 %.

Kui varasemalt sai Smslaenu väga kiiresti ja lihtsalt pelgalt registreerides ennast laenuandja koduleheküljel, siis nüüd tuleb laenuvõtjal esmakordsel laenamisel end tuvastada. Esmakordse isiku tuvastamise järel saab laenu taodelda saates vaid SMS-sõnumi laenuandjale. SMS laenu peamiseks eeliseks ongi kiirus – kui laenuandjaga on juba leping sõlmitud, siis on inimesel võimalik smslaen võtta saates laenuandjale sõnumi vajalike andmetega ning laen on taotleja pangakontol tihti juba minutite jooksul. Teine oluline eelis teiste laenuliikude ees on see, et enamasti ei kontrollita laenuvõtja sissetulekut ega olemasolevaid teisi finantskohustusi. Peamised tingimused on isikliku pangakonto olemasolu ning maksuvõlgade puudumine Krediidiinfos.

Smslaenude (ja ka teiste kiirlaenude) puhul tasub kindlasti hoiduda emotsionaalsetest otsustest. Laenu võtmise otsuseid ei tasuks teha kiirustades, sest ka SMS laen on ikkagi eelkõige laen, ehk kohustus, mis tuleb tagastada. Kuna SMS-laen tuleb tagastada suhteliselt kiiresti, siis on enne laenamist kindlasti vajalik mõista kas laenu tähtaja saabudes on see summa ka tagasi maksta olemas. Enamasti on SMS laenu summaks 50 – 1 000 eurot ning tagasimakse perioodiks 15 päeva kuni 6 kuud. Mõningad laenuandjad võimaldavad laenata ka konkreeseks arvuks päevadeks – näiteks kui palgapäevani on 3 päeva, siis saab laenata ka vaid kolmeks päevaks.

Enne laenamist on mõistlik võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi Heaintress.ee laenukalkulaatoris, et saada endale parimad tingimused.

Smslaenu tingimused

Smslaenu taotlemise tingimused erinevad sõltuvalt laenuandjast, ent enamasti on laenamiseks vaja:

 • Omada isikliku pangakontot.
 • Olla täisealine Eesti Vabariigi kodanik (või elamisluba).
 • Esmakordsel laenajal tuleb ennast laenuandja juures tuvastada.
 • Maksehäirete puudumine (Krediidiinfo).
 • Laenusumma: 50 – 1000 eurot.
 • Laenuperiood: 7 päeva – 6 kuud.
 • Mõningatel juhtudel suuremate laenusummade puhul ka sissetulekute tõendamist.

Smslaenu taotlemine

 • Võrdle laenupakkumiste tingimusi heaintress.ee laenukalkulaatoris.
 • Registreeri end laenuandja kliendiks (enamasti kättesaadav ööpäevaringselt 24h).
 • Tuvasta end laenuandja (või mõne tema koostööpartneri) juures.
 • Esita laenutaotlus internetis või SMSi teel (enamasti määratledes perioodi ja laenusumma).
 • Raha laekub tundide jooksul laenaja isiklikule pangakontole.

Enne laenulepingu sõlmimist on kasulik tutvuda kõikide laenupakujate tingimustega heaintress.ee kiirlaenu kalkulaatoris ning vajadusel konsulteerida spetsialistiga. Kindlasti tuleks laenutingimuste osas endale selgeks teha millised on laenamisega kaasnevad lisatingimused: lepingutasu, intressi suurus ja millest see tuleneb (ujuv intressimäär, laenu jäägilt või algsummalt), maksepuhkuse võimaldamine jne. Parim viis laenupakkumiste võrdlemiseks on laenu krediidi kulukuse määr.