Mis on kiirlaen? Kiirlaenu taotlemine Kiirlaenu intress
Summa

50

2000

Periood

5

90

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on tarbimislaen? Tarbimislaenu taotlemine Tarbimislaenu intress
Summa

1000

10000

Periood

1

60

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on kinnisvaralaen? Kinnisvaralaenu taotlemine Kinnisvaralaenu intress
Summa

1000

50000

Periood

6

120

OTSI PAKKUMISI
 
 
Mis on eluasemelaen? Eluasemelaenu taotlemine Eluasemelaenu intress
Summa

2000

200000

Periood

10

40

OTSI PAKKUMISI
 
  
Eripakkumised
 
Специальные предложения
Liitu meie uudiskirjaga

Liitudes meie uudiskirjaga, hoiame sind kursis meie tegemiste ja parimate sooduspakkumistega. Sisesta oma e-mail.

Täname! Sinu e-mail on lisatud.

Smslaenude tingimused täpsustuvade24.ee

Justiitsminister Hanno Pevkur ütles täna Tallinnas toimuval smslaenu teemalisel seminaril, et niinimetatud SMS laenude detailsem reguleerimine seaduse tasandil on õigustatud ja laenusaaja õiguste kaitse on jätkuvalt üheks valitsuse prioriteediks, kirjutab majandusportaal e24.ee.

Eesti on Smslaenude ja nendega seonduvate probleemidega kokku puutunud viimased neli-viis aastat ning laenusaaja õiguste kaitse on Pevkuri kinnitusel viimastel aastatel olnud ja on ka edaspidi üheks valitsuse prioriteediks.

Näiteks jõustus selle aasta 1. juulist seadusemuudatuse, mis kohustab laenuandjat senisest põhjalikumalt laenaja tausta kontrollima. Lisaks on võimalik sõlmitud lepingust 14 päeva jooksul põhjust avaldamata taganeda, varasemalt oli taganemisõigus 7 päeva jooksul.

Juulist alates ei tohi ka tarbijakrediidi reklaamis laenuga saadud võimaluste kohta käiv teave domineerida laenamisega kaasnevate kohustuste kohta käiva informatsiooni üle. Näiteks ei tohi reklaamiga jätta muljet, et laenuvõtmine on lihtne ja riskivaba viis inimese rahaprobleemide lahendamiseks.

Pevkuri sõnul vajavad täiendavat järelemõtlemist aga laenuandjatele tegevusloa andmise ja sellega seotud järelevalve küsimused. Samuti käivad Eestis arutelud tarbijakrediidilepingutes lubatavale krediidi kulukuse määrale rangema ülempiiri seadmise üle.

«Nendes küsimustes on kindlasti oluline toetuda naaberriikide kogemusele, kuna SMS-laenude ja ülelaenamise fenomen ei ole omane ainult Eestile,» märkis minister.

Kõik uudised